Jesteśmy na GMB plenderu
technology

BUDOWA DOMU NA PŁYCIE FUNDAMENTOWEJ

Drukuj Pobierz jako PDF Ulotka PDF

ulotka

Bee House jest technologią umożliwiającą budowę domów ekologicznych, łączącą innowacyjne, pełne komfortu i przyjazne dla zdrowia mieszkańców rozwiązania techniczne z ekologią. Nazwa technologii nieprzypadkowo odnosi się do pszczelego ula. Wszak pszczoły najlepiej czują się w czystym, naturalnym środowisku i są bardzo wrażliwe nawet na minimalne zanieczyszczenia. Ul jest ich swoistym azylem, w którym panują najlepsze dla nich warunki środowiskowe. I z takim właśnie podejściem do mieszkania w wymarzonym domu mamy do czynienia w przypadku Bee House Technology.

DLACZEGO DOMY BEE HOUSE SĄ EKOLOGICZNE?

Domy Bee House są ekologiczne, ponieważ w znacznej części wznoszone są z materiałów naturalnych (drewno i jego pochodne). Dodatkowo proces ich przetwarzania nie jest tak energochłonny, jak w przypadku tradycyjnych materiałów budowlanych. Domy Bee House są ekologiczne również ze względu na ilość energii zużywanej w trakcie eksploatacji. Technologia Bee House jest pod tym względem jest ściśle dopasowana do koncepcji rozwoju budownictwa ekologicznego promowanego przez polskie instytucje państwowe oraz Unię Europejską. Koncentruje się na podniesieniu tzw. efektywności energetycznej budynków. Cel ten osiągany jest poprzez wznoszenie budynków, które z jednej strony są energooszczędne, a z drugiej – energię potrzebną np. do ogrzania pozyskują w jak największym zakresie ze źródeł odnawialnych.

Nasza technologia wychodzi naprzeciw tym trendom i jest bardzo elastyczna. Inwestor może zdecydować się np. na budowę domu energooszczędnego lub na budowę domu pasywnego. W obu przypadkach, dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań, Bee House Technology pozwala na zmniejszenie kosztów, przy jednoczesnym wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości.

CZYM JEST TECHNOLOGIA BEE HOUSE?

Bee House jest ulepszoną wersją tradycyjnej technologii szkieletowej. Jej użycie umożliwia wznoszenie domów szkieletowych energooszczędnych. Ich poszczególne elementy prefabrykowane są w hali produkcyjnej. Drewno użyte do wykonania konstrukcji jest czterostronnie strugane, starannie suszone (12-16 proc. wilgotności) oraz klejone. W połączeniu z płytą cementowo-wiórową Green Board tworzy belkę dwuteową. Do belki z obydwu stron mocowane są kolejne płyty, tworząc rodzaj bloku (klocka). Poszczególne bloki do siebie dopasowywane z dokładnością do kilku milimetrów za pomocą łączeń ciesielskich oraz kleju. Metoda ta znakomicie sprawdza się zarówno w przypadku budynków parterowych, jak i wielokondygnacyjnych.

OCIEPLANIE ŚCIAN W DOMACH BUDOWANYCH W TECHNOLOGII BEE HOUSE

Po pierwsze, wykorzystujemy do tego pustą przestrzeń pomiędzy belkami dwuteowymi a płytami. Oferujemy możliwość wykonania ścian o dwóch szerokościach (240 i 368 mm), tym samym istnieje również opcja wykonania izolacji budynku w dwóch wariantach. Dodatkowo wykonujemy ocieplenie zewnętrzne o grubości wybranej przez klienta, używając do tego celu styropianu ryflowanego lub wełny. Wypełnienie konstrukcji ściany wełną celulozową zapewnia uzyskanie współczynnika przewodnictwa cieplnego na poziomie 0,14 W/m² K, jest też w pełni ekologiczne i nie stanowi oporu dyfuzyjnego dla pary wodnej i powietrza.

Warto dodać, że płyta cementowo-wiórowa Green Board, której używamy do budowy naszych domów ekologicznych, nie absorbuje wody tak jak powszechnie stosowana płyta OSB oraz nie traci swoich właściwości fizycznych (nie puchnie i nie rozwarstwia się). Zamoknięcie nie wpływa na nią negatywnie, co z kolei sprawia, że doskonale sprawdza się w naszym klimacie.

Stosowane przez nas płyty są trwałe, ale jednocześnie zapewniają zdolność budynku do naturalnej wymiany powietrza z otoczeniem. Ściany „oddychają” w odróżnieniu od praktycznie wszystkich innych ścian zastosowanych w budynkach energooszczędnych.

JAK POWSTAJĄ DOMY BEE HOUSE?

Na każdym etapie budowy domów w technologii Bee House dbamy o jakość, staranność i precyzję wykonania. Dzięki dokładnemu planowaniu prace na budowie prowadzone są w ekspresowym tempie – od fundamentów, przez ściany, aż po dach. Nasza technologia jest ulepszoną wersją technologii szkieletowej, wykorzystującą bloki wykonane z materiałów ekologicznych najwyższej jakości. Można powiedzieć, że stanowią one odpowiednik pustaka czy cegły stosowanych w budynkach wznoszonych metodą tradycyjną.

Bloki te są następnie łączone ze sobą za pomocą łączeń ciesielskich oraz kleju. Tworzą mocną i solidną konstrukcję, z powodzeniem można użyć ich do wznoszenia budynków wielokondygnacyjnych.

Ostatnim etapem budowy jest zamontowanie dachu. Tę część budynku każdy klient wybiera indywidualnie.

beehouse-panelsprzekrój

Systemy instalacyjne i nośność ścian w domach Bee House

Technologia Bee House pozwala na dobranie systemów instalacyjnych zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami inwestora. Zastosowane paneli ściennych o konstrukcji skrzynkowej wielowarstwowej pozwala również na wykorzystanie przestrzeni do poprowadzenia instalacji lub kanałów wentylacyjnych wewnątrz konstrukcji ściany. Zastosowane płyty okładzinowe ścian zewnętrznych i wewnętrznych gwarantują nośność niezbędną do powieszenia na ścianie nawet ciężkich elementów wykończenia wnętrz bądź komponentów dekoracyjnych. Dzięki temu szafki czy sprzęt AGD można wieszać bezpośrednio na ścianach, bez stosowania jakichkolwiek systemów wspomagających.

Konstrukcja dachów, stropów i fundamentów w domach Bee House

Najczęściej stosowanym rodzajem fundamentów w budownictwie jednorodzinnym są ławy fundamentowe. Drugie na tej liście są fundamenty mające postać płyty fundamentowej. Stosuje się je zwłaszcza w trakcie budowy domów energooszczędnych czy pasywnych. W domach budowanych w technologii Bee House wykonujemy najczęściej właśnie ten typ fundamentów, ale możliwe jest również zastosowanie fundamentów tradycyjnych). Nasze płyty fundamentowe posiadają z izolacją cieplną i zintegrowanym, niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym.
Konstrukcję stropu stanowią z kolei elementy zespolone, drewniano-cementowo-wiórowe o wysokiej wytrzymałości. Możliwe jest tu zastosowanie rozwiązania analogicznego do tego, które stosowane jest w fundamentach. Chodzi o zainstalowanie systemu rur podłączonego do jednostki grzewczej. Ciepłe powietrze lub płyn cyrkuluje wtedy w płycie stropowej w obiegu zamkniętym. Jeżeli chodzi natomiast o dach – w Bee House Technology stosujemy drewnianą, prefabrykowaną konstrukcję dachową pozwalającą wydatnie skrócić czas wykonania całego obiektu. Nasze dachy posiadają konstrukcję kratownicową (kratownice w tego typu dachach nazywa się również wiązarami dachowymi lub dźwigarami). Jej zastosowanie konstrukcji kratownicowej pozwala na nowoczesną aranżację wnętrz. Technologia Bee House zapewnia możliwość zastosowania tradycyjnej konstrukcji dachowej i wykończenia jej w dowolny sposób.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

 

arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

 

Iwona

Dział Handlowy

+48 534 967 225

Dział Techniczny

+48 603 066 112

Natalia

Dyrektor projektu BEE House

+48 664 982 648

technology