Jesteśmy na GMB plenderu
technology

BUDOWA DOMU NA PŁYCIE FUNDAMENTOWEJ

Drukuj Pobierz jako PDF Ulotka PDF

Tworząc domy w technologii Bee House, stosujemy innowacyjne rozwiązania techniczne już na etapie fundamentów. Specjalizujemy się w budowie domów na płycie fundamentowej z izolacją cieplną i zintegrowanym, niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym.

Płyta fundamentowa to rozwiązanie, które sprawdza się doskonale na działkach o niepewnym gruncie i nierównym ukształtowaniu terenu. Jest bardzo często stosowane przy budowie domów ekologicznych – o standardzie domów energooszczędnych czy pasywnych.

DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA BUDOWĘ DOMU NA PŁYCIE FUNDAMENTOWEJ?

W płycie fundamentowej zainstalowane są już przewody instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz grzewczej, a poziom górny płyty jest gotowy do bezpośredniego położenia na nim warstwy wykończeniowej posadzki. W związku z tym nie występuje problem zawilgocenia powierzchni i rozwoju pleśni. Wykonana w ten sposób płyta fundamentowa umożliwia uzyskanie współczynnika przewodnictwa cieplnego (tzw. współczynnik U) na poziomie 0,17 W/m² K w przypadku domów energooszczędnych oraz 0,10 W/m² K w przypadku domów pasywnych.

PŁYTA FUNDAMENTOWA DZIAŁA JAK AKUMULATOR CIEPŁA

Budowa domu na płycie fundamentowej zapewnia jego znakomitą współpracę z podłożem, a masywny fundament stanowi swoisty „akumulator ciepła”. Inwestor, który zdecyduje się na niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe wbudowane w płytę fundamentową, uzyska równomierny rozkład temperatury oraz wysoki komfort cieplny. Wykonanie płyty fundamentowej pod budynek trwa od 2 do 5 dni, w zależności od jej wielkości i kształtu, a już po 7 dniach można kontynuować budowę, tj. stawiać ściany.

KIEDY WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA BUDOWĘ DOMU NA PŁYCIE FUNDAMENTOWEJ?

Gdy dom ma rozbudowaną bryłę

W standardowych domach wszystkie ściany konstrukcyjne, zewnętrzne oraz wewnętrzne, wymagają odpowiedniej podpory w postaci tzw. nawy fundamentowej. Im bardziej urozmaicona ma być bryła budynku, im więcej będzie znajdować się w nim pomieszczeń, tym więcej naw trzeba będzie wykorzystać.

Zbudowanie domu na płycie niemal całkowicie eliminuje konieczność stosowania dodatkowych podpór w postaci naw. Wytrzymałość mechaniczna płyty jest tak duża, że bez problemu można na niej stawiać ściany działowe czy murowane. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć nakład pracy ekipy budowlanej oraz kwotę przeznaczoną za zakup materiałów.

Gdy dom ma stać na niepewnym gruncie

Grząski grunt może prowadzić do zapadania się niektórych fragmentów podłoża. W tradycyjnych fundamentach, w których konstrukcja budynku oparta jest na nawach, miejscowe osłabienie podłoża może doprowadzić do przesuwania się i pękania poszczególnych ścian.

Obciążenie domu zbudowanego na płycie fundamentowej rozkłada się równomiernie na całej jej powierzchni, co zapobiega niszczeniu elementów konstrukcyjnych domu.

NABUDOWIE

BUDOWA2

PLYTADOM

DOMSZKIELET

SZKIELETOWABUDOWA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

 

arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

 

Andrzej Dytewski

603 066 112

technology