Jesteśmy na GMB plenderu
technology

Technologia Bee House

Drukuj Pobierz jako PDF Ulotka PDF

Dlaczego warto zdecydować się na budowę domu na płycie fundamentowej?

Tworząc domy w technologii Bee House stosujemy innowacyjne rozwiązania techniczne już na etapie fundamentów. Specjalizujemy się w budowie domów na płycie fundamentowej z izolacją cieplną i zintegrowanym, niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym. W takiej płycie zainstalowane są już przewody instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz grzewczej, a poziom górny płyty jest gotowy do bezpośredniego położenia na nim warstwy wykończeniowej posadzki. W związku z tym nie występuje problem zawilgocenia powierzchni i rozwoju pleśni. Wykonana w ten sposób płyta fundamentowa umożliwia uzyskanie współczynnika przewodnictwa cieplnego (tzw. współczynnik U) na poziomie 0,17 W/m² K w przypadku domów energooszczędnych oraz 0,10 W/m² K w przypadku domów pasywnych.

Płyta fundamentowa – akumulator ciepła

Budowa domu na płycie fundamentowej zapewnia jego znakomitą współpracę z podłożem, a masywny fundament stanowi swoisty „akumulator ciepła”. Inwestor, który zdecyduje się na niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe wbudowane w płytę fundamentową uzyska równomierny rozkład temperatury oraz wysoki komfort cieplny. Wykonanie płyty fundamentowej pod budynek trwa od 2 do 5 dni, w zależności od jej wielkości i kształtu, a już po 7 dniach można kontynuować budowę, tj. stawiać ściany. Płyta fundamentowa to rozwiązanie które sprawdza się doskonale na działkach o niepewnym gruncie i nierównym ukształtowaniu terenu. Jest bardzo często stosowane przy budowie domów ekologicznych – o standardzie domów energooszczędnych czy pasywnych. Na życzenie inwestora w Bee House Technology możliwe jest zastosowanie tradycyjnych rozwiązań, tak dla fundamentu, jak i sposobu ogrzewania.

Jak powstają domy Bee House?

Na każdym etapie budowy domów w technologii Bee House dbamy o jakość, staranność i precyzję wykonania. Dzięki dokładnemu planowaniu prace na budowie prowadzone są w ekspresowym tempie – od fundamentów, przez ściany, aż po dach. Nasza technologia jest ulepszoną wersją technologii szkieletowej, wykorzystująca bloki wykonane z materiałów ekologicznych najwyższej jakości. Można powiedzieć, że stanowią one odpowiednik pustaka czy cegły stosowanych w budynkach wznoszonych metodą tradycyjną. Bloki te są następnie łączone ze sobą za pomocą łączeń ciesielskich oraz kleju. Tworzą mocną i solidną konstrukcję, z powodzeniem można użyć ich do wznoszenia budynków wielokondygnacyjnych. Domy Bee House zwieńczone są dachem o konstrukcji kratownicowej. To rozwiązanie ma kilka zalet: lekkość (dzięki czemu nie obciąża konstrukcji), wytrzymałość, możliwość prefabrykacji. Jest również ekonomiczne.

NABUDOWIE

BUDOWA2

PLYTADOM

DOMSZKIELET

SZKIELETOWABUDOWA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology