Jesteśmy na GMB plenderu

Czy w domach pasywnych można montować okna połaciowe?

Rosnące ceny energii oraz troska o środowisko sprawiają, że coraz więcej użytkowników decyduje się na budowę domu pasywnego. Eksploatacja domu pasywnego wymaga o wiele mniej energii, niż domu wybudowanego w tradycyjny sposób. Zwiększona izolacja cieplna oraz efektywna instalacja grzewcza i wentylacyjna nie wyklucza stosowania okien połaciowych.

Ekologiczne rozwiązanie przyszłości – dom pasywny

Warto pamiętać, że dom pasywny to nie to samo, co dom energooszczędny. Dom pasywny kwalifikuje się na podstawie rocznego zapotrzebowania na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji. Współczynnik Euco w przypadku domów pasywnych nie może być wyższy niż 15 kWh na m² na rok. Wartość tego samego wskaźnika dla domów energooszczędnych to 40, a dla budynków, które powstały za pomocą tradycyjnych metod, wielokrotnie więcej.

Czy dom pasywny można zbudować szybko?

Budownictwo pasywne wymaga znajomości technologii, montażu, odpowiedniej izolacji i doboru materiałów. Nie oznacza to długotrwałego procesu budowy – dom pasywny może szybko powstać z prefabrykatów. Dom w standardzie pasywnym wymaga dbałości o termoizolację i szczelność oraz starannego doboru stolarki okiennej i drzwiowej. Nie trzeba rezygnować z efektownych i praktycznych okien dachowych, należy jednak pamiętać o odpowiedniej konstrukcji okna i montażu, które zniwelują straty energii w połaci domu.

Okna połaciowe w domach pasywnych

Coraz więcej producentów zapewnia w swojej ofercie okna dachowe, które z powodzeniem spełniają standardy domów pasywnych i mogą być w nich montowane. Konstrukcja takich okien połaciowych zapewnia odpowiedni współczynnik utrzymania ciepła. Należy zwrócić szczególną uwagę na staranny montaż okna połaciowego w domu pasywnym. Zamontowane wraz z oknem rolety zewnętrzne pozwolą, w zależności od pory dnia i pogody, dodatkowo nagrzać wnętrze, a oprócz tego ograniczyć straty ciepła. Wszystko po to, aby cieszyć się nowoczesnym i ekologicznym domem.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology