Jesteśmy na GMB plenderu

Czy domy szkieletowe wymagają robót mokrych?

Domy szkieletowe cieszą się rosnącą popularnością, głównie dlatego, że buduje się je szybko. Czas ich postawienia to najczęściej 2-3 miesiące, a jeśli korzystamy z prefabrykantów, to można to jeszcze przyspieszyć. Jednak tempo prac związane jest w dużej mierze z całkowicie ograniczoną ilością prac mokrych, w których wypadków musimy odpowiedni czas odczekać.

Jakie roboty mokre i czy w ogóle wykonuje się przy domach szkieletowych?

Jeśli stawiamy na dom szkieletowy, to możemy mieć pewność, że prac mokrych będzie niewiele, a może nie pojawią się wcale. Mimo wszystko pojawia się pytanie o fundamenty. Otóż jeśli nasz dom szkieletowy będzie lekki, to można zastosować tzw. uproszczone fundamenty. Jednak zawsze temat ich wylania się pojawia. Prawdopodobnie będą to jednak jedyne prace mokre. Montaż samej bryły w przypadku prefabrykantów zajmie zaledwie kilka dni. Jeśli dom jest tworzony na miejscu, to potrwa to nieco dłużej, jednak co ważne w tej sytuacji nie możemy robić długich przerw i np. zostawiać stanu surowego, bo materiały mają swoją określoną wytrzymałość i trzeba działać szybko. W związku z tym najlepiej zabezpieczyć sobie niezbędne środki na budowę przed jej rozpoczęciem.

Więźbę dachową bardzo często buduje się z gotowych legarów, co sprawia, że kolejne mokre prace odchodzą i nie ma konieczności robienia długich przerw technologicznych. Przykładowo stropy wykonuje się z drewnianych belek, a nie z betonu, który wymaga sezonowania.

Czy warto stawiać taki dom?

Jeśli patrzymy na tradycyjne techniki budowlane, to pojawiają się wątpliwości, czy taka szybka budowa i uniknięcie mokrych prac będą dobre dla trwałości powstałego budynku. Możemy być jednak spokojni. Stosowane obecnie technologie sprawiają, że budynki te doskonale sprawują się jako mieszkalne przez wiele kolejnych lat, a ich użytkowanie jest chwalone przez użytkowników i właścicieli. Jeśli szukasz rozwiązania na dom dla siebie i chcesz się szybko wprowadzić, to z pewnością będzie to doskonała opcja dla Ciebie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology