Jesteśmy na GMB plenderu

Na czym polega proces suszenia komorowego drewna?

Komorowe suszenie drewna odbywa się w specjalnych suszarniach, w których panuje bardzo wysoka temperatura, wykorzystywana do wyjałowienia drewna. Jest to proces, który z bardzo wysoka skutecznością eliminuje z niego wszelkie szkodniki i grzyby. W ten sposób sprawia się, że drewniane elementy, np. wykorzystywane w budowie budynków, nie potrzebują większej ilości zabezpieczeń.

Co musisz wiedzieć o suszeniu komorowym?

Jeśli jednak dana część budynku będzie znajdowała się na zewnątrz, czyli będzie miała kontakt z czynnikami atmosferycznymi, to konieczne jest jej odpowiednie zabezpieczenie. Budowa współczesnych domów ekologicznych w dużej mierze opiera się właśnie na komponentach drewnianych, które powinny być wcześniej odpowiednio przygotowane w procesie suszenia komorowego. Co istotne, suszarnie komorowe, w których odbywa się cały proces suszenia, dają możliwość, precyzyjnego oraz w pełni indywidualnego dopasowania paramentów suszenia. Uwzględnić musimy m.in. gatunek drewna, jego grubość czy poziom wilgotności.

Większość takich suszarni pozwala na suszenie drewna o bardzo szerokim zakresie wilgotności. Sam proces przynosi doskonałe rezultaty, dzięki czemu właściwości materiału dla budownictwa stają się jeszcze lepsze, a możliwości jego wykorzystania szersze. Można oczywiście nabyć do budowy zarówno drewno suszone, jak i nie. Dlatego warto wcześniej dowiedzieć się, co będzie w naszej sytuacji najlepszym wyborem.

Co jeszcze musisz wiedzieć o komorowym suszeniu drewna?

Wykorzystanie technologii komorowego suszenia drewna jest bardzo powszechne w wielu krajach na świecie, takich jak: Kanada, Stany Zjednoczone, czy Skandynawia. Chodzi o miejsca, w których warunki atmosferyczne są często dużo bardziej surowe niżeli w Polsce. Firmy zajmujące się tworzeniem najróżniejszych konstrukcji drewnianych coraz częściej stawiają również na to rozwiązanie w naszym kraju, dzięki temu, jakie parametry materiału można dzięki niemu uzyskać, co jest korzystne dla powstających budowli.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology