Jesteśmy na GMB plenderu

Czy dom modułowy może być jednocześnie domem szkieletowym?

Duża popularność domów modułowych wynika przede wszystkim z uproszczonych procedur ruszenia z realizacją inwestycji. Chodzi o brak konieczności występowania o pozwolenie na budowę. Wystarczy do rozpoczęcia budowy zgłoszenie wolnostojącego budynku mieszkalnego — nawet jeśli jest od pokaźnych rozmiarów. Z drugiej strony kusząca dla inwestorów jest wizja posiadania domu szkieletowego.

Czy domy modułowe mogą być budynkami szkieletowymi?

System szkieletowy może powstać w stylu skandynawskim, kanadyjskim oraz ciężkim niemieckim. Zaletą stawiania obiektów budowlanych wspomnianymi technikami jest krótki, bo kilkumiesięczny czas realizacji budowy. Zastosowanie nowoczesnych materiałów pozwala wznosić domy szkieletowe technikami przefabrykowanymi lub modułowymi, a także postawić dom pasywny. Wystarczy zastosować do stawiania ścian nowoczesną technologię szkieletową Bee House.

Technika plastra miodu w domach szkieletowych modułowych

Domy w technice Bee House są energooszczędne, pozawalają zapewnić wskaźnik EUco poniżej 40 kWh/(m² na rok). Metodę modułową, o której mowa wyróżnia nie tylko brak konieczności załatwiania pozwoleń na budowę, ale także możliwość stawiania ścian, dachy bez konieczności wykonywania prac mokrych, czyli fundamentów. Kluczem jest idealnie zabezpieczone i wysuszone drewno. Choć proces budowy jest bardzo szybki wymaga dokładności i precyzji. Budując dom szkieletowy modułowy używa się do wypełnienia konstrukcji całych fragmentów domów, przy czym kształt budynku zależy od zastosowanej technologii i rozwiązań konstrukcyjnych. Postawienie gotowego domu modułowego będzie trwać krócej nawet o kilkanaście miesięcy! Domy modułowe można wybudować nie tylko w standardzie domu energooszczędnego, ale nawet pasywnego. To sprawia, że domy te są nie tylko bardzo ekologiczne, ale również pozostawiają potencjalnemu inwestorowi większą dowolność w kwestii wyboru odpowiedniego standardu energetycznego.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology