Jesteśmy na GMB plenderu

Czy dom z materiałów energooszczędnych może zostać wybudowany w ciągu miesiąca?

Nowoczesne budownictwo to duże oszczędności związane ze sporym obniżeniem kosztów jego utrzymania oraz całkowita zmiana technologii wznoszenia konstrukcji budynku. Dzięki innowacyjnym materiałom, metodom pracy, obecnie można  postawić gotowy dom nie w dwa lata, czy rok, ale o kilkanaście miesięcy krócej — np. w 30 dni. Jaką technologię budowy domów energooszczędnych warto wybrać?

Nowoczesne techniki budowy energooszczędnych domów

Spośród stosowanych obecnie technik budowy domów z materiałów energooszczędnych na pierwszym miejscu są przede wszystkim domy pasywne prefabrykowane oraz budynki stawiane w technologii Bee House.

Domy pasywne z prefabrykatów  to znana od kilku lat technika budowy, których celem jest stworzenie obiektu o tzw. współczynniku EUco (zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji) nieprzekraczającym 15 kWh/(m² na rok). To niemal 3-krotnie mniej niż w przypadku tradycyjnych domów energooszczędnych. Osiąga się to przez zwiększenie izolacyjności cieplnej i wykorzystanie nowych technik ogrzewania budynku. W przypadku domów prefabrykowanych stawia się je z gotowych elementów — przygotowywanych na skomputeryzowanych liniach produkcyjnych. Dzięki temu wszystkie części są doskonale do siebie dopasowane, a składanie z nich domu przypomina budowanie zamku z klocków.

Czy można postawić dom energooszczędny w miesiąc?

Odmianą domów prefabrykowanych są budynki stawiane w technologii Bee House opartej na konstrukcji plastra miodu również z gotowych wykonanych pod konkretne zapotrzebowanie energetyczne i projektowe modułów. Całkowita kontrola nad procesem produkcyjnym całych elementów budynku pozwala skrócić czas budowy do praktycznie miesiąca od momentu zaakceptowania projektu domu, z zachowaniem najwyższych parametrów szczelności, izolacyjności i wytrzymałości konstrukcji, bez jej nadmiernego obciążania, dlatego może być ona wykorzystana do budowy domu również w trudnym gruncie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology