Jesteśmy na GMB plenderu

Jak zaplanować budowę piętrowego domu ekologicznego?

Coraz więcej  w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym mówi się o domach ekologicznych, które wznoszone są z materiałów naturalnych — głównie drewna i jego pochodnych. Najlepsze efekty i parametry budynków uzyskuje się, stosując technologie Bee House. Pozwala to zachować optymalne warunki środowiskowe i minimalną emisję zanieczyszczeń do atmosfery.

Kiedy można mówić o domu ekologicznym?

Eco-dom to dom nowoczesny, w którym dominują nowoczesne instalacje typu panele słoneczne, rekuperacja bądź pompy ciepła, do którego wznoszenia użyto naturalnych dostępnych w danym regionie materiałów i surowców. Doskonałym tego przykładem są domy szkieletowe stawiane wg koncepcji Bee House Technology. Łączy ona nowoczesne technologie z ekologicznymi rozwiązaniami dotychczas stosowanymi w budownictwie. Konstrukcje budynków zwykle odnoszą się do domów parterowych, ale dla tych, co marzą o domku piętrowym ekologicznym, istnieje możliwość postawienia domów z poddaszem użytkowym.

Jaki powinien być dobry projekt piętrowego domu ekologicznego?

Szykując się do budowy domu ekologicznego, należy zastanowić się nad odpowiednim do warunków użytkowania budynku  szerokości ścian grubości ocieplenia, odpowiedniemu doborowi systemów instalacyjnych. Ważne jest zdecydowanie o konkretnych technologiach budowy, które pozwolą cieszyć się eco-domem przy jednoczesnym zachowaniu energooszczędności obiektu budowlanego. Odwołując się do pszczelego ula, należy zadbać o zdrowy mikroklimat w obiekcie, przez zastosowanie tzw. oddychających ścian i naturalnej regulacji poziomu wilgotności w pomieszczeniach, bez potrzeby zewnętrznego ich nawilżania.

Piętrowy dom ekologiczny stawiany w technologii plastra miodu będzie jednocześnie lekki, ale też stabilny i wytrzymały. Wszystko dzięki zastosowaniu odpowiednio zaprojektowanego fundamentu jako płyty podłogowej z zintegrowanym ogrzewaniem podłogowym jako akumulatora ciepła, odpowiadającego za optymalne rozłożenie ciepła na wszystkie pomieszczenia.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology