Jesteśmy na GMB plenderu

Jak obliczyć optymalną powierzchnię domu?

Optymalna powierzchnia domu zależna jest od wielu zmiennych. Przede wszystkim musimy ocenić własne potrzeby, wszystkich domowników, a także jeśli planujemy powiększenie rodziny wziąć to pod uwagę. Przeprowadzając się do domu z mieszkania w bloku możemy mieć problem z określeniem tego, ile przestrzeni będzie nam potrzebne. W związku z tym warto skupić się na konkretnych potrzebach.

Jakiego metrażu potrzebujemy?

Zacznijmy od ilości sypialni. Przykładowo rodzina z dwójką dzieci potrzebuje trzech sypialni – po jednej dla każdego z dzieci i jedną na rodziców. Młode małżeństwo przed postawieniem domu musi zastanowić się nad swoimi planami związanymi z wielkością rodziny. Jednak projekt domu to nie tylko miejsce do spania. To jedna z jego stref, kolejna będzie dzienna – tutaj pojawia się salon, który powinien mieć co najmniej 25-30 metrów, jeśli jednak często zapraszamy gości, robimy przyjęcia i w domu pojawia się wiele osób możemy tę przestrzeń powiększyć. Kuchnia może być z salonem, jako aneks lub liczona jako osobne pomieszczenie.

Pozostają nam łazienki. Tutaj również znaczenie ma ilość osób. Przy wspomnianej już wcześniej czteroosobowej rodzinie powinny być przynajmniej dwie. Zapewni to wygodę. Czasem wykonuje się jedną łazienkę w głównej sypialni, osobną dla reszty domowników i dodatkowe wc w strefie dziennej dla gości.

Co jeszcze wpływa na metraż?

Poza tymi oczywistymi przestrzeniami musimy również wziąć pod uwagę, że w domu cenny metraż zabierają nam takie elementy jak korytarze, wiatrołap, miejsce na schody, kotłownia, spiżarnia, pomieszczenia gospodarcze, a także garaż często wlicza się do metrażu. W związku z tym obliczając optymalny metraż domu dla naszej rodziny, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele istotnych elementów. Wszystkie musimy do siebie dodać i wyjdzie nam, jaki mniej więcej metraż powinien mieć dom, w którym będzie nam się wygodnie i komfortowo mieszkać. Oczywiście jeśli potrzebujemy dodatkowych pomieszczeń, jak miejsce na domową siłownię, czy gabinet, to również muszą one zostać odpowiednio dopisane do metrażu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology