Jesteśmy na GMB plenderu

Garaż w domu czy oddzielnie – jaką decyzję podjąć?

Garaż w bryle domu to z całą pewnością oszczędność miejsca w przypadku niewielkich działek. Samą decyzję o tym czy lepszym rozwiązaniem będzie budowa garażu w domu, czy oddzielnie lepiej podjąć na podstawie szerszych rozważań. Na co zwrócić uwagę podczas planowania budowy garażu?

Dlaczego garaż połączony z domem to dobry pomysł?

Domy jednorodzinne coraz częściej budowane są z dala od centrum miast, co sprawia, że posiadanie własnego samochodu przez właściciela obiektu budowlanego to standard. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko przemieszczanie się między domem a pracą czy szkołą, alt również załatwianie codziennych sprawunków. Skoro jest samochód, dobrze by był garaż. W przypadku gdy zdecydujemy się na rozwiązanie w bryle domu, zyskamy z całą pewnością wygodę, komfort korzystania z garażu, co nabiera zupełnie innego sensu i wymiaru w porze deszczowej, czy też zimą, w trakcie opadów śniegu. Przejście z garażu do wnętrza domu daje swobodę np. wypakowania sprawunków do spiżarki lub  kuchni bez konieczności ubierania się, przebierania obuwia. Oczywiście nie można pominąć kwestii wspomnianej oszczędności miejsca, które na malej działce, jest na wagę złota. Garaż w bryle domu pozwala przeznaczyć więcej miejsca na strefę wypoczynku czy też ogród.

Kiedy lepszym rozwiązaniem będzie garaż osobno?

W momencie gdy garaż ma pełnić również funkcję warsztatu, oraz gdy powierzchnia działki na to pozwala, lepiej zdecydować się na garaż oddzielny. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko swobodnie poddawać się pasji majsterkowania, ale stworzy też szansę na lepsze zagospodarowanie miejsc na przechowywanie różnego rodzaju rzadziej używanych sprzętów czy narzędzi. Wolnostojący garaż to idealne miejsce na wydzielenie w nim sekcji na sprzęt sportowy, ogrodniczy, a częste korzystanie z niego nie będzie w żaden sposób kolidować z rozkładem dnia domowników. Bez względu na wybrane rozwiązanie dobrze jest zwrócić uwagę na estetykę wykończenia bramy garażowej i wykonanie jej z dobrej jakości materiałów, które zapewnią właściwą ochronę przed utratą ciepła.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology