Jesteśmy na GMB plenderu

Wykorzystanie budownictwa panelowego w celach magazynowych

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się technologia budownictwa panelowego. Dom panelowy to rodzaj domów prefabrykowanych, czyli takich, które dostarczane są na plac budowy w gotowych i łatwych do zmontowania częściach. Technologia ta jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa, dlatego zyskuje coraz większe uznanie. Dom panelowy to najczęściej kontener, który można dopasować optymalnie do sposobu użytkowania – można stworzyć w nim idealną przestrzeń mieszkalną, biurową, sanitarną, handlową, a nawet magazynową!

Czy z kontenerów można stworzyć dobry magazyn?

Jeden kontener mógłby być niewystarczających rozmiarów, aby móc stworzyć w jego wnętrzu przestrzeń magazynową, ale jeśli połączy się ze sobą kilka takich kontenerów, okaże się, że jest to możliwe. Tego typu kontenery powstają z wytrzymałego i odpornego na działanie różnych czynników zewnętrznych drewna konstrukcyjnego. Elewację tworzą cementowo-drzazgowe płyty CETRIS. Można je pomalować na dowolny kolor, a nawet wykonać w nich ładne wstawki z drewna.

Dach tych kontenerów to solidna jednospadowa konstrukcja pokryta blachą trapezową w wybranym przez klienta kolorze. Ocieplenie ścian wykonane jest z płyt PIR o grubości 120 mm, a sufitu z płyt o grubości 1800 mm. Taka izolacja spełnia wymogi domu pasywnego. Wnętrze wykończone jest płytami kartonowo gipsowymi, a podłoga płytami cementowymi.

Jakie są zalety budownictwa panelowego?

Największą zaletą domów panelowych jest ich odporność na działanie warunków atmosferycznych – zarówno silnego wiatru, wilgoci, jak i ekstremalnej temperatury. Kolejnym atutem tych domów jest solidne ocieplenie, dzięki któremu zachowują doskonałe właściwości izolacyjne o każdej porze roku. Jest to budownictwo energooszczędne, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy na grzaniu w okresie jesienno-zimowym oraz na chłodzeniu wiosną i latem. Domy panelowe mogą być więc magazynami, które powstają w błyskawicznym tempie!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology