Jesteśmy na GMB plenderu

Niskotemperaturowe ogrzewanie płyty fundamentowej. Korzyści z rozwiązania

Wybór odpowiedniego ogrzewania domu jest niezwykle ważny, ponieważ przekłada się na komfort mieszkańców czy wysokość rachunków w okresie grzewczym. Właśnie dlatego oprócz tego ważne jest również zapewnienie dobrej izolacji cieplnej budynkowi, co znacząco ogranicza straty energii. Jednym z rozwiązań, które coraz bardziej zyskują na popularności, jest ogrzewanie niskotemperaturowe. Czym właściwie jest i jakie korzyści płyną z zastosowania takiego rozwiązania?

Czym się charakteryzuje ogrzewanie niskotemperaturowe?

Ogrzewanie niskotemperaturowe może być zastosowane w domach modułowych czy tradycyjnych, które zostały skutecznie ocieplone. Jak sama nazwa wskazuje – system ogrzewa pomieszczenia przy zastosowaniu stosunkowo niskich temperatur. Dla przykładu w przypadku tradycyjnego ogrzewania woda w rurach ma pomiędzy 75°C a 85°C, natomiast jeżeli chodzi o ogrzewanie niskotemperaturowe, jest to zaledwie 35°C do 55°C. Jest to możliwe, ponieważ w drugim przypadku instalacja oddaje znacznie więcej ciepła domownikom.

Dlaczego warto zastosować ogrzewanie niskotemperaturowe?

Rozważając instalację ogrzewania w domu szkieletowym czy modułowym, z pewnością warto wziąć pod uwagę ogrzewanie niskotemperaturowe. Mieszkańcom zwykle zależy na obniżeniu zużycia energii, a w przypadku omawianej instalacji można to zrobić i to nawet o 30 procent. Co więcej, dzięki takiej instalacji ciepło jest rozprowadzane równomiernie, co przekłada się na komfort domowników, a do tego ogrzewanie niskotemperaturowe powoduje, że w domu jest mniej przeciągów i zimnych zakątków.

Takie rozwiązanie jest też praktyczne – nie wymaga obniżania temperatury za pomocą termostatu z wyjątkiem sytuacji, w której mieszkańcy opuszczają dom na dłużej. Należy również wspomnieć, że dzięki zastosowaniu ogrzewania niskotemperaturowego powietrze w domu jest czystsze. Dzieje się tak, ponieważ w pomieszczeniach unoszą się znacznie mniejsze ilości pyłu niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania. Podsumowując, warto zainwestować w ogrzewanie niskotemperaturowe, ponieważ system ogrzewa dom równomiernie i w stałym tempie, a do tego jest bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego niż centralne ogrzewanie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology