Jesteśmy na GMB plenderu

Kominek w domu pasywnym – czy to ma sens?

Innowacyjny kominek w domu pasywnym jest dobrym rozwiązaniem, ale stanowi, głównego źródła ciepła, ale jest elementem wystroju salonu. Nie ma przecież przyjemniej rzeczy niż widok trzaskającego ognia. Ogrzejemy wnętrze, ale jednocześnie wprowadzimy wspaniały klimat.  Jest to doskonałe dopełnienie wystroju pomieszczenia, mające walory estetyczne. Pozostaje tylko wybrać odpowiednie drewno do spalania.

Kominek w domu pasywnym — czy to ma sens?

Ogrzewanie kominkowe w domu pasywnym nie stanowi głównego źródła ciepła, ale jest doskonałą formą na uatrakcyjnienie aranżacji pokoju gościnnego czy salonu. Obiekty w technologii Bee House, które oferuje RISTEL SP. Z O.O., są energooszczędne i ekologiczne, stawiane pod klucz. Dlatego po wybraniu kominka, firma zamontuje go we wskazanym miejscu. Wymarzony dom zawsze ma miejsce, gdzie cała rodzina zasiada i ogrzewa ręce, w mroźnie, zimowe dni.  Kominek w domu pasywnym jest jak najbardziej pożądany, ponieważ ograniczymy emisję ciepła na zewnątrz. Często się zdarza, że nie mamy potrzeby ogrzewać całego budynku. Możemy zakręcić dopływ ciepła w niektórych pokojach, a ogrzewać pomieszczenie kominkiem.

Zalety kominka

Mówi się, że kominek jest sercem domu i coś w tym jest. To przy nim spotyka się rodzina i na nim koncentruje się główna uwaga gości. Musimy przemyśleć, z czego wykonać obudowę oraz ścianę, na której jest umiejscowiony. Powinniśmy mieć na względzie aspekt estetyczny oraz funkcjonalny. Znakomitym materiałem jest kamień dekoracyjny do budowy produktu, przede wszystkim w kontekście bezpieczeństwa mieszkańców, a ponadto naturalny surowiec, stanowi doskonały akumulator ciepła. Równomiernie się nagrzewa i stopniowo przekazuje ciepło do salonu/pokoju, zapewniając stałą temperaturę. Nie zmienia swoich właściwości pod wpływem wysokiej temperatury, więc nie musi obawiać się żadnych odkształceń i odbarwień. Prezentuje się przy tym bardzo efektownie. Kominek możemy wykonać też z innych materiałów, ale zawsze warto zwracać uwagę na jakość.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology