Jesteśmy na GMB plenderu

Domy pseudopasywne czyli jak nie dać się naciągnąć

Większość osób marzy o posiadaniu własnego domu, który stanie się dla nich oazą spokoju. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne rozwiązania, takie jak domowy pasywne, które umożliwiają realizację wytyczonego celu w sposób szybki i przystępny cenowo. 

Należy jednak uważać, ponieważ nie wszystkie oferowane rozwiązania wyróżniają się wysoką jakością. Na rynku pojawiają się także tzw. domy pseudopasywne, które rozczarowują swoją konstrukcją i parametrami. Jak nie dać się oszukać? I jak rozpoznać prawdziwy, wysokiej klasy dom pasywny? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Dom pasywny – czym powinien się wyróżniać?

Najlepszym rozwiązaniem, aby nie dać się oszukać, jest dobre zapoznanie się z informacjami o tym, czym wyróżnia się wysokiej jakości dom pasywny z prefabrykatów. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim o tym, że jest to konstrukcja energooszczędna, w której roczne zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji (tzw. współczynnik EUco) nie jest wyższe niż 15 kWh/ (m² na rok). Tak doskonałe efekty są możliwe do osiągnięcia dzięki nowoczesnym rozwiązaniom: zwiększeniu izolacyjności cieplnej, zastosowaniu efektywnie funkcjonującej instalacji grzewczej i nowoczesnej wentylacji, a także dzięki wykorzystaniu energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych.  

Co ważne, w przypadku domów pasywnych, które są tworzone z prefabrykatów, duże znaczenie ma wykorzystanie wysokiej jakości materiałów i ich staranny montaż. Uwagę przykłada się także do odpowiedniej stolarki okiennej i drzwiowej, która także zapewnia energooszczędność i komfort. Dzięki połączeniu wszystkich tych cech możliwe jest stworzenie nowoczesnego budynku wysokiej klasy.  

Jak nie dać się naciągnąć?

Jak nie dać się oszukać firmom, które oferują domy pseudopasywne? Powinniśmy być wyczuleni na niepokojące sygnały, które odbiegają od opisanej powyżej normy. Niektóre z nich to:

  • zastosowanie mało efektywnego systemu ogrzewania i wentylacji, który wyróżnia się wysokim zapotrzebowaniem na energię,
  • brak szczelności, oszczędzanie na elementach takich jak folia, taśmy i kołnierze,
  • niewielkie wykorzystanie nowoczesnych technologi, które są przecież gwarancją komfortowego mieszkania w domach pasywnych z prefabrykatów,
  • brak projektu zgodnego z kierunkami świata, który jest podstawą nowoczesnego budownictwa, ponieważ zapewnia stały dostęp do słońca.  

Profesjonalna oferta 

Jeśli chcesz uniknąć rozczarowań i pseudopasywnych domów, które są tworzone jedynie, by naciągnąć klientów, pamiętaj o jeszcze jednej ważnej kwestii. Jakiej? Przede wszystkim sprawdzaj jedynie oferty znanych, profesjonalnych firm, które cieszą się pozytywnymi opiniami klientów. 

Właśnie takim przedsiębiorstwem jest firma Bee House Technology, która specjalizuje się w ekologicznych, energooszczędnych i innowacyjnych konstrukcjach, dopasowanych do potrzeb odbiorcy. Co ważne, jako firma z doświadczeniem wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii i korzystamy z najlepszych materiałów, które są jednocześnie korzystne cenowo. Oferujemy wykonanie pełnego zakresu prac – od fazy projektowania, poprzez wytworzenie elementów prefabrykowanych, aż po ostateczny montaż na placu budowy. Już dziś sprawdź naszą ofertę i spełnij swoje marzenia o własnym domu!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology