Jesteśmy na GMB plenderu

Domy panelowe jako obiekty socjalne. Dlaczego warto?

Domy panelowe to konstrukcje, które w swojej najprostszej formie bezpośrednio nawiązują do kontenerów. Jest to jeden z typów obiektów prefabrykowanych, które mogą być wykorzystane na wiele sposobów. Z powodzeniem służą do różnych celów, w tym m.in. jako przestrzenie mieszkalne, biurowe, magazynowe, techniczne, handlowe, a także socjalne. Ostatniemu z wymienionych zastosowań przyjrzymy się nieco bliżej. W tym wpisie przedstawimy najważniejsze zalety domów panelowych przystosowanych do spełniania funkcji obiektów socjalnych.

Najważniejsze funkcje obiektów socjalnych

Zastosowanie obiektów socjalnych jest dość szerokie. Przede wszystkim wykorzystywane są jako zaplecze różnorodnych przedsięwzięć realizowanych w terenie. Mogą służyć do różnych zastosowań, odgrywając rolę np. pomieszczenia technicznego, szatni, stołówki, biura, a nawet sypialni, np. dla pracowników budowy. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie inne rozwiązania są trudne lub niemożliwe do zrealizowania. Dotyczy to głównie prac w terenie, gdzie potrzebne jest doraźne zaplecze. Oprócz pracowników budowlanych często z obiektów socjalnych korzystają również organizatorzy i pracownicy festiwali, wyścigów czy innych wydarzeń okolicznościowych.

Nowoczesne konstrukcje mogą być wykorzystywane przez cały rok i — co ważne — pozwalają na dostosowanie wyposażenia adekwatnego do konkretnych potrzeb. Można w nich zastosować instalację grzewczą, elektryczną, wodną, a także stosowną izolację niezbędną do użytkowania zimą. Dużą zaletą jest również ich mobilność i możliwość szybkiego montażu.

Wszystkie wyżej opisane cechy posiadają oferowane przez naszą firmę domy panelowe, które z powodzeniem mogą służyć jako obiekty socjalne.

Obiekt socjalny w domu panelowym — korzyści tego rozwiązania

Domy panelowe (kontenery) to rodzaj konstrukcji prefabrykowanej, która na miejscu docelowym montowana jest bardzo szybko i od razu nadaje się do użytku. Wykonane są z drewna konstrukcyjnego, czterostronnie struganego, wysuszonego oraz klejonego. Elewację stanowią płyty CETRIS (płyta cementowo-drzazgowa) z możliwością wykonania wstawek z drewna. Jednospadowy dach przykryty jest blachą trapezową, a podłoga i ściany ocieplamy płytami PIR (grubość 120 mm, a w przypadku sufitu 1800 mm). W ramach wykończenia można zastosować ścianki oddzielające przestrzeń z płyty gipsowo-kartonowej. Podłoga wykonana jest z płyty cementowej a łazienka z płyty dźwiękochłonnej.

Jest to jedno z najbardziej funkcjonalnych i komfortowych rozwiązań w zakresie tworzenia obiektów socjalnych. Konstrukcja obiektów panelowych pozwala na użytkowanie w każdych warunkach atmosferycznych. Oprócz tego istnieje możliwość łączenia kontenerów w jedną powierzchnię użytkową, co dodatkowo zwiększa zakres ich zastosowań.

Jeśli jesteś zainteresowany domem panelowym wykorzystanym jako obiekt socjalny, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i udzielimy ci niezbędnych szczegółowych informacji na ten temat.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology