Jesteśmy na GMB plenderu

Zasady montażu instalacji elektrycznych w domach panelowych

Domy panelowe są jedną z odmian domów prefabrykowanych, a ich najprostszą formą są kontenery. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii można je stosować do wielu różnych celów. Stanowią nie tylko hale magazynowe czy techniczne, ale sprawdzają się świetnie również jako pomieszczenia socjalne, sanitarne, biurowe, a nawet mieszkalne. Właśnie dlatego niezbędny jest montaż instalacji elektrycznej. Na czym on polega w domach panelowych?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Domy panelowe są drewnianą konstrukcją, a instalacja elektryczna musi spełniać wszelkie normy, które gwarantują bezpieczeństwo. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że wszelkie instalacje muszą być prowadzone w osłonach, na przykład w peszlu lub rurkach PCV dedykowanych właśnie do prowadzenia okablowania. Kluczowe jest odizolowanie impulsów elektrycznych od drewna konstrukcyjnego i wełny mineralnej. Warto wspomnieć, że każda instalacja jest dopasowana do projektu konkretnego Klienta (wpływa na nią między innymi jego wielkość, liczba mieszkańców i urządzeń). Należy też pamiętać o uziemieniu, które należy wykonać na etapie budowy fundamentów. Podłączając instalację w domu szkieletowym, prace trzeba wykonywać w miarę możliwości zgodnie z normami, które obowiązują w Polsce, czyli zachowywać strefy prowadzenia przewodów (w takim stopniu, w jakim jest to możliwe).

Zalety instalacji elektrycznej w domu panelowym

Wiele osób docenia możliwości, jakie daje instalacja elektryczna w domu panelowym. Mowa tutaj o wprowadzeniu zmian bez dużej ingerencji w konstrukcję. Jeśli użytkownicy domu stwierdzą, że chcieliby zmienić miejsce punktu świetlnego, będą mogli zrobić to w krótkim czasie. W takim przypadku wystarczy nawiercić ściankę, przeciągnąć peszel i ponownie przykręcić ściankę. Chodzi tutaj o brak konieczności rozkuwania ścian albo sufitów.

Dzięki nowoczesnym technologiom, które stosujemy w Bee House, nasze domy modułowe i panelowe są energooszczędne. Wpływa na to dobór odpowiedniego standardu energetycznego, dzięki któremu koszty użytkowania budynku są o wiele niższe. Jeśli zastanawiacie się Państwo nad postawieniem domu modułowego, szkieletowego lub pasywnego, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie pomogą wybrać optymalne rozwiązanie dostosowane do Państwa potrzeb oraz odpowiedzą na wszystkie pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology