Jesteśmy na GMB plenderu

Możliwości aranżacji domów modułowych. Na co można sobie pozwolić?

Błyskawiczna, niezależna od panujących warunków atmosferycznych budowa, która przy okazji jest bezpieczna dla środowiska naturalnego, to nie jedyne zalety, które wiążą się z zakupem domu modułowego. Aktualne trendy architektoniczne coraz przychylniej patrzą w kierunku minimalizmu oraz konstrukcji opartych na rzutach prostych brył, co sprawia, że domy modułowe są nie tylko funkcjonalną i korzystną dla portfela opcją, ale również niezwykle efektowną pod względem wizualnym. Dodatkowo mają one szansę stać się jeszcze bardziej popularne za sprawą obecności przestronnych, otwartych przestrzeni i możliwości tworzenia na tej bazie inspirujących wnętrz.

Projektowanie wymarzonego domu modułowego

Choć pierwsze skojarzenia przywodzą na myśl nudne prostopadłościenne bryły, domy wykonane z użyciem gotowych prefabrykowanych modułów mogą przybierać dowolną formę architektoniczną, wpisującą się zarówno w styl klasyczny, jak i nowoczesny. Jednocześnie warto zaznaczyć, że budynek postawiony z użyciem tej technologii nie różni się wyglądem ani możliwościami od tradycyjnego domu murowanego. Lekkość modułów oraz prostota ich instalacji przekłada się na to, że można je postawić praktycznie wszędzie – od malowniczych skarp po trudne do zagospodarowania w inny sposób tereny. W niektórych przypadkach możliwy jest nawet demontaż, załadowanie na lawetę i przetransportowanie domu w inne miejsce, co potrafi być szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy wymarzona oferta pracy wymusi na nas przeprowadzkę.

Prostota przygotowania domu modułowego daje niezwykłą swobodę w projektowaniu jego ostatecznej formy oraz aranżacji. Powstały budynek można w dowolny sposób modyfikować i rozbudowywać – przypomina to nieco układanie klocków, które można w praktycznie dowolny sposób przestawiać i uzupełniać zgodnie z aktualnymi potrzebami mieszkańców. Dzięki temu budowę domu można zacząć od segmentu, na jaki w danym momencie życia jesteśmy sobie w stanie finansowo pozwolić, a potem stopniowo dokładamy kolejne moduły i odpowiednio je konfigurujemy, tworząc miejsce naszych marzeń. Dodatkowo bez problemu można dzielić i dopasowywać rozmiary poszczególnych modułów – zarówno w poziomie, jak i w pionie – zyskując w ten sposób np. ciekawie zaaranżowaną antresolę.

Możliwości aranżacyjne domów modułowych – najważniejsze zalety

Twierdzenie, że wszystkie domy modułowe wyglądają podobnie z uwagi na produkowane fabrycznie elementy, jest mitem. W rzeczywistości nowoczesne domy modułowe budowane na bazie m.in. Bee House Technology nie tylko spełniają standardy budownictwa energooszczędnego, ale są też atrakcyjne pod kątem wizualnym oraz świetnie wpasowują się zarówno w miejską, jak i wiejską architekturę. Mogą one przyjmować zróżnicowane formy uwzględniające miejsce na tarasy, werandy czy balkony, a tworzenie otwartych pomieszczeń złożonych np. z dwóch położonych na sobie nawzajem modułów daje niesamowity efekt przestrzenny. Bez problemu można także wykorzystać płaski dach jednego z modułów do stworzenia na nim strefy ogrodowej czy wypoczynkowej, nie ponosząc przy tym praktycznie żadnych większych kosztów.

Cechą charakterystyczną domów modułowych są także przeszklenia zapewniające naturalne, komfortowe dla oczu oświetlenie. W dzień otwierają wnętrze domu na otoczenie, sprawiając, że jest ono jeszcze bardziej przestronne, natomiast wieczorami rozświetlają posesję światłem płynącym z domu, nadając otoczeniu przytulny klimat, szczególnie ceniony podczas letniego relaksu na zewnątrz. Mocno przeszklone pomieszczenia można z powodzeniem aranżować jako strefy dzienne takie jak salon czy kuchnia. Należy również wspomnieć, że domy modułowe są tworzone z myślą o środowisku, dlatego wykorzystuje się w nich naturalne materiały (przede wszystkim drewno i jego pochodne) oraz stawia się na świadomą energooszczędność i bliskość z naturą. W tym kontekście doskonale sprawdzą się projekty wnętrz utrzymane w stylu skandynawskim bądź rustykalnym.

Warto zatem zainteresować się domami modułowymi, szczególnie że branża związana z ekologicznymi domami rozwija się w bardzo dynamiczny sposób i już w najbliższej przyszłości można spodziewać się wdrażania kolejnych atrakcyjnych rozwiązań aranżacyjnych.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology