Jesteśmy na GMB plenderu

Czy domy z prefabrykatów można wznosić na trudnych gruntach?

Określenie, że domy są prefabrykowane, oznacza, że duża część jego elementów została wykonana w fabryce, a następnie w gotowej formie przewieziona na plac budowy. Mowa tutaj o więźbie dachowej, gotowych ścianach czy fragmentach stropów. Szczególną zaletą domów z prefabrykatów jest możliwość wznoszenia ich na trudnych gruntach. Jakie cechy wpływają na to, że mamy taką możliwość i czy taka konstrukcja jest stabilna?

Lekkość konstrukcji

Ogromną zaletą stawiania domów prefabrykowanych jest duża oszczędność czasu, ponieważ budowa trwa co najmniej kilka razy krócej niż w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Jednak wyróżnia je też inna cecha, a mianowicie lekkość konstrukcji. Dzięki temu budynki prefabrykowane można stawiać na trudnych gruntach. Mowa tutaj przede wszystkim o gruntach charakteryzujących się małą nośnością. Dodatkowo większość prac związanych z postawieniem takiego domu można wykonać nawet zimą.

Inne zalety konstrukcji

Lekka konstrukcja domów z prefabrykatów daje wiele możliwości dotyczących miejsca, na których zostaną wzniesione. Jednak mimo wspomnianej lekkości, jest ona również niezwykle wytrzymała. Wszystko dzięki dobrej jakości materiałom. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim fundamenty, które wykonujemy z ław lub płyt fundamentowych (cieszą się one szczególną popularnością podczas budowy domów pasywnych i energooszczędnych). Na wytrzymałość domów z prefabrykatów wpływa również drewniano-cementowo-wiórowa konstrukcja stropów, a także kratownicowa konstrukcja dachu. Poza tym takie konstrukcje są ekologiczne i energooszczędne.

Korzystając z usług Bee House, możecie mieć Państwo pewność, że technologia, którą zastosujemy, stawiając budynek pozwoli stworzyć ekologiczną i energooszczędną przestrzeń, niezależnie od tego, jakie będzie jego przeznaczenie. Technologię Bee House Technology stosujemy już w momencie projektowania domu czy innego budynku, wytwarzając elementy prefabrykowane, a także wykonując prace na placu budowy. Dzięki szerokiemu wyborowi standardu energetycznego i technologii jesteśmy przekonani, że każdy Klient znajdzie w naszej ofercie rozwiązanie optymalne dla swoich potrzeb. Nasi specjaliści chętnie doradzą i rozwieją ewentualne wątpliwości.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology