Jesteśmy na GMB plenderu

Co to znaczy, że ściany panelowe ,,oddychają”?

Budowa domów ekologicznych nadal budzi wiele wątpliwości i kontrowersji oraz porównywana jest do tradycyjnych murowanych domów. Wiemy jednak, że takie rozwiązanie jest o wiele tańsze, a czas wykonania projektu zaskakująco szybki, ponieważ nawet po trzech tygodniach można rozpoczynać prace wykończeniowe. Domy energooszczędne są tworzone z naturalnych materiałów, głównie drewna i jego pochodnych oraz zużywają stosunkowo niewiele energii podczas eksploatacji. Wątpliwości zwykle dotyczą konkretnych elementów domów, ich konstrukcji oraz działania. Nasi Klienci często pytają o ściany panelowe. Gwarantujemy, że będą one „oddychały”, ale co to oznacza w praktyce?

Technologia Bee House a wentylacja ścian

W Bee House dobieramy technologie instalacyjne na podstawie oczekiwań Klientów. Rekomendowane przez nas zastosowanie paneli ściennych to konstrukcja skrzynkowa wielowarstwowa. Dzięki niej istnieje możliwość, by poprowadzić instalacje albo kanały wentylacyjne wewnątrz konstrukcji ściany.

Wpływ ocieplania na „oddychanie” ścian

W Bee House stosujemy dwa warianty izolacji budynków – mamy ściany o dwóch szerokościach: 240 i 368 milimetrów. Do ocieplania wykorzystujemy pustą przestrzeń pomiędzy belkami dwuteowymi a płytami. Stosujemy do tego styropian ryflowany lub wełnę, w zależności od preferencji Klienta. Rekomendujemy jednak zastosowanie wełny celulozowej, ponieważ nie tworzy ona oporu dla pary wodnej i wspominanego powietrza.

Stosowane przez nas płyty są trwałe, więc będą służyły przez długie lata. Dzięki materiałowi, z którego zostały wykonane oraz samej konstrukcji płyt, dochodzi do naturalnego procesu wymiany powietrza z otoczeniem. W praktyce oznacza to, że ściany panelowe „oddychają”, co czyni je liderem, jeśli chodzi o rodzaje ścian, które znajdują zastosowanie w budynkach energooszczędnych. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące budowy domu ekologicznego, konkretnych etapów czy rodzaju i jakości stosowanych do tego materiałów, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Bee House. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie zapytania i opowiemy o zaletach, jakie niesie za sobą wybór domu ekologicznego, zamiast murowanego.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology