Jesteśmy na GMB plenderu

Kontener jako najprostsza forma domu panelowego

W obecnych czasach posiadanie własnego domu wcale nie musi oznaczać, że będzie on zbudowany w tradycyjny sposób, przez co będzie podobny do wielu innych obiektów. Każdego roku projektanci sięgają po coraz ciekawsze rozwiązania, dzięki którym nowo powstałe nieruchomości wyglądają naprawdę wyjątkowo.

Jednym z takich nowoczesnych pomysłów jest budowanie domów przy użyciu kontenerów. Po odpowiednich przygotowaniach nabierają one takich cech, które pozwalają w nich mieszkać przez wiele lat bez martwienia się o komfort termiczny lub trwałość blachy. Ponadto takie domy panelowe mogą spełniać wymagania dla obiektów pasywnych, dzięki czemu koszty eksploatacji są naprawdę niskie, a przy tym nie traci się na wygodzie. Dowiedzcie się, jak konstruuje się takie kontenery i jak przemienia się je w niepowtarzalne mieszkania!

Domy panelowe z kontenerów

Z definicji domy panelowe są składane w hali produkcyjnej i dostarczane jako gotowe produkty we wskazane miejsce. Wykorzystanie do tego celu kontenerów doskonale wpisuje się w założenia tego pojęcia. Wysokiej klasy obiekty tego typu, są zbudowane z drewna konstrukcyjnego, czterostronnie struganego, które jest wysuszone i klejone. Dodatkowo, aby zapewnić właściwości izolacyjne, stosuje się elewację z płyt cementowo-wiórowych, które są odporne na wilgoć, gorąc, a także powstrzymują głośne dźwięki. Osobom zainteresowanym podwyższeniem atrakcyjności budynku oferuje się wykonanie dodatków drewnianych, które ulepszą wygląd konstrukcji. Dla zmaksymalizowania komfortu termicznego do ocieplenia podłogi i ścian stosuje się płyty PIR. Kontener dzieli się na pomieszczenia za pomocą płyt dźwiękochłonnych. Jednak największą zaletą domów panelowych wykonanych w ten sposób, jest to, że nie muszą one ograniczać się tylko do jednego obiektu. Technologia pozwala łączyć ze sobą kilka kontenerów, dzięki czemu będą one oferowały dużą powierzchnię użytkową. Możliwe jest nawet budowanie piętrowe!

Dzięki zastosowaniu kontenerów każdy ma możliwość stworzyć niepowtarzalne miejsce do zamieszkania. Domy panelowe wpisują się w nowoczesne trendy, które łącza ze sobą praktyczność, estetyczny wygląd i ekologiczne podejście. Jeśli zastanawiacie się nad budową własnej nieruchomości, powinniście rozważyć wykorzystanie w tym celu kontenerów!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology