Jesteśmy na GMB plenderu

Ile czasu trwa budowa domu szkieletowego?

Kiedy rozpoczyna się budowę domu, z pewnością często myśli się o tym, kiedy się ona zakończy, a dokonanie przeprowadzki stanie się możliwe. Dla osób, które decydują się na skonstruowanie budynku murowanego, okres ten może trwać niekiedy dwa albo nawet trzy sezony. Wynika to z potrzeby osadzania się obiektu i wiązania się niektórych jego elementów.

Zupełnie inaczej jest w przypadku osób, które decydują się na budowę domu szkieletowego. Tego rodzaju konstrukcje powstają znacznie szybciej, a ostatecznie w niczym nie ustępują tym murowanym. Skrócenie czasu budowy oznacza, że wprowadzenie się do nowej nieruchomości będzie mogło odbyć się zdecydowanie wcześniej, a Wy będziecie mogli cieszyć się jej wszystkimi walorami. Jak to możliwe, że powstają one tak szybko i ile to może potrwać?

Czas potrzebny na budowę domu szkieletowego

Określenie dokładnej ilości czasu, jaki jest potrzebny na zbudowanie domu szkieletowego, nie jest możliwe, ponieważ na ostateczny wynik ma wpływ wiele czynników. Niektóre z nich są bardzo oczywiste. Na przykład jeśli zdecydujecie się na budowę domu szkieletowego, który będzie miał kilkaset metrów powierzchni, to jego montaż będzie trwał znacznie dłużej niż mniejszej konstrukcji. Jednak jeśli planowanie wszystkich etapów, rozpocznie się na długo przed rozpoczęciem budowy, powinna ona zostać ukończona w trakcie jednego sezonu. Jest to możliwe dzięki temu, że elementy konstrukcyjne budynku zostaną zamówione u producenta z wyprzedzeniem, co spowoduje, że nie będzie przestojów, a prace będą postępowały w błyskawicznym tempie. Takie przygotowania pozwolą na realizację inwestycji np. w 6 miesięcy, co przewyższa możliwości tych, na których buduje się techniką murarską.

W rzeczywistości to etap przygotowań jest najdłuższy podczas budowy domu metodą szkieletową. Poszukiwanie działki, zdobycie wszystkich pozwoleń, a także proces produkcji elementów konstrukcyjnych mają największy wpływ na okres trwania realizacji. Dodatkowo zdecydowanie się na współpracę z firmą, która ma duże doświadczenie w budowie domów szkieletowych, pomoże skrócić czas potrzebny na montaż wszystkich części budynku.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology