Jesteśmy na GMB plenderu

Co to znaczy, że dom jest wybudowany w stanie deweloperskim?

Domy modułowe, szkieletowe, pasywne czy panelowe – niejeden z Was zastanawia się,  na który z nich zdecydować. Od niedawna w Polsce wprowadzono budowanie domów ekologicznych, które są przyjazne dla środowiska. Wszystkie nowo powstające inwestycje oferują mieszkania oraz domy w stanie deweloperskim jak i pod klucz. Praktycznie każdy, kto interesuje się kupnem nieruchomości, natknął się na te określenia nawiązujące do rodzaju wykończenia pomieszczeń. Co warto o tych zagadnieniach wiedzieć? W tym artykule znajdziecie ważne informacje na temat stanu deweloperskiego i dlaczego warto się na niego zdecydować.

Co obejmuje stan deweloperski podstawowy?

Praktycznie każdy z Was słyszał już o mieszkaniach i domach w stanie deweloperskim. Być może zastanawiacie się nad nieruchomością z takim rodzajem wykończenia, ale macie pewne obawy. Stan deweloperski to wybudowany dom lub mieszkania z wylewką betonową, lub cementową. Sufit oraz ściany pokryte są tynkiem gipsowym. Oddane pomieszczenia są wyposażone w instalację pod urządzenia wodno-kanalizacyjne, grzewcze, a także elektryczne. Deweloper przekazuje Wam nieruchomość wraz z oknami PCV, drzwiami oraz wszystkimi wyprowadzonymi mediami. Mieszkania w stanie deweloperskim podstawowym często są tańsze ze względu na to, że nie posiadają wykończenia. Warto pamiętać, że każdy inwestor ma inny rodzaj standardu, dlatego warto dokładnie przeczytać umowę, w której będzie wyszczególnione co, obejmuje dany stan deweloperski.

Podwyższony stan deweloperski – co to oznacza?

Wiele osób, które decyduje się na kupienie nieruchomości, spotykają się z podwyższonym stanem deweloperskim. Niektóre firmy uznają taki stan gdy w pomieszczeniach do oddania są drzwi zewnętrzne antywłamaniowe oraz parapety. Zdarza się, że niektórzy deweloperzy oddają mieszkania i domy z montażem białym. Polega to na wyprowadzeniu oraz zamontowaniu elementów łazienkowych takich jak wanna, umywalka oraz sedes. Najczęściej jednak podwyższony stan deweloperski to taki, w którym ściany oraz sufity, są dwukrotnie pokryte białą farbą. W luksusowych pomieszczeniach wykorzystywane są w tym celu najwyższej jakości materiały.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology