Jesteśmy na GMB plenderu

Jak wybudować tani ekologiczny dom pod klucz?

Budowa własnego domu zawsze jest dużym wydarzeniem w życiu człowieka. Wiele osób marzy o swojej własnej nieruchomości, która posiada ogród i idące za tym udogodnienia. To czas, w którym zastanawiacie się jaką powierzchnię powinien posiadać dom, jaki powinien być układ pomieszczeń, a także ile to wszystko będzie kosztowało. Dodatkowo coraz więcej osób skłania się do tego, by budować zgodnie z zasadami ekologii, dzięki czemu podczas realizacji zostaną wykorzystane materiały nieszkodliwe dla środowiska, a eksploatacja obiektu nie będzie przyczyniała się do zanieczyszczania natury. W związku z tym wiele osób zastanawia się, jak zorganizować wszystkie prace by powstał dom przyjazny dla otoczenia, a także by nie zrujnował budżetu. Jest to możliwe, jednak wymaga odpowiednich przygotowań i dokładnego rozeznania się w możliwościach i własnych potrzebach!

Niedrogi dom ekologiczny z pełnym wykończeniem

Jeśli zależy Wam na budowie niedrogiego domu, powinniście rozejrzeć się za gotowymi projektami energooszczędnych domów, które architekci specjalnie stworzyli z myślą o tanich rozwiązaniach. Z reguły będą to proste bryły bez żadnych dodatków. Zdecydujcie na projekt, który będzie posiadał prosty dach bez licznych skosów i spadków. Jeśli budowa domu ma być zrealizowana przy niewielkich nakładach finansowych, jego powierzchnia nie powinna być duża. Musicie dokładnie przemyśleć, ile pomieszczeń potrzebujecie i z czego jesteście w stanie zrezygnować. Dzięki temu ograniczycie całkowitą kubaturę obiektu. Będzie oznaczało to też, że w grę może wejść rezygnacja z piwnicy lub pełnoprawnego garażu. W zamian możecie zdecydować się na przybudówkę lub wiatę. Jeśli uda się Wam zaoszczędzić na projekcie i powierzchni domu, środki będziecie mogli przeznaczyć na elementy, które sprzyjają ekologicznej eksploatacji. Gdy z wyprzedzeniem dobrze przemyślicie wszelkie etapy realizacji, z pewnością uda się Wam zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na budowę.

W praktyce przewidzenie wszystkich kosztów budowy jest niemożliwe, jeśli chcecie zająć się tym na własną rękę. Inaczej jest w przypadku ekologicznych domów z prefabrykatów. Są one opracowane specjalnie pod kątem dbania o środowisko i oszczędzania w trakcie eksploatacji. Dzięki temu, że są zaprojektowane od początku do końca, nie będziecie musieli się martwić o dobór materiałów i żmudne negocjowanie stawek!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology