Jesteśmy na GMB plenderu

Czy energooszczędność domu podnosi jego wartość rynkową?

Jest wiele czynników, które wpływają na wartość nieruchomości. Jedną z nich jest energooszczędność, na którą kupujący zwracają obecnie coraz większą uwagę. Domy o wysokim standardzie energetycznym są więc atrakcyjniejsze na rynku, co z kolei przekłada się na ich cenę.

Dom energooszczędny — inwestycja w przyszłość

Dom energooszczędny to inwestycja w przyszłość zarówno ze względów ekologicznych, jak i ekonomicznych. Bez względu na to, czy zdecydujesz się z nim zamieszkać na stałe wraz z rodziną, czy też uwzględniasz jego sprzedaż, pod względem finansowym możesz oczekiwać realnych korzyści.

Użytkując dom energooszczędny, możesz spodziewać się zdecydowanie niższych rachunków za energię w porównaniu do obiektów budowlanych metodami tradycyjnymi. Nie bez znaczenia jest też aspekt środowiskowy, gdyż poprzez ograniczenie zużycia energii zmniejsza się także poziom emisji szkodliwych substancji, w tym przede wszystkim dwutlenku węgla, do atmosfery.

Również podczas sprzedaży domu energooszczędnego możesz spodziewać się zadowalającego zwrotu z inwestycji. Coraz więcej kupujących ocenia budynki pod względem jakości energetycznej. Dzięki temu można określić koszty zużycia energii podczas użytkowania obiektu. Im bardziej energooszczędny dom, tym jego wartość rynkowa wyższa.

Kupujący zwracają uwagę na to, czy dom jest energooszczędny

Osoby planujące zakup domu coraz częściej zwracają uwagę na to, czy dany obiekt spełnia najważniejsze warunki energooszczędności. Jest to podyktowane nie tylko względami ekologicznymi, ale przede wszystkim ekonomicznymi. To właśnie energooszczędność domu wpływa na późniejsze koszty jego eksploatacji. Jak nietrudno się domyślić, każdy chce, aby użytkowanie domu było możliwie jak najtańsze.

Najwięcej wydatków w polskich domach związanych jest z ogrzewaniem. Wysokie zapotrzebowanie na energię cieplną może stanowić spore obciążenie dla domowego budżetu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że inwestorzy bardzo dokładnie sprawdzają, w jakiej technologii został wybudowany dom i czy spełnia on podstawowe wymogi energooszczędności.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology