Jesteśmy na GMB plenderu

Czy modułowość stanowi przyszłość architektury?

dom modułowy

Współczesna architektura i budownictwo dążą do tego, aby budynek był jak najbardziej energooszczędny oraz ekologiczny. Architektura modułowa staje się coraz bardziej popularną metodą budowania obiektów mieszkalnych. Technologia ta polega na przygotowaniu gotowych  fragmentów budynków w fabryce oraz ich montażu na placu budowy (w celu oszczędności czasu oraz zaangażowania inwestora).

Technologia Bee House pozwala na to, aby budowa domu energooszczędnego łączyła w sobie innowacyjne rozwiązania, pełne komfortu dla użytkowników z ceną i ekologią. Rozwiązania zaproponowane przez Bee House Technology sprawiają, że dom stwarza przyjazne warunki dla otoczenia oraz mieszkańców.

Zalety domów modułowych

Wykorzystywanie technologii modułowych przy budowie domu to coraz bardziej popularna metoda. Stwarza to wiele możliwości i posiada dużo zalet, takich jak:

  • Mniejsza czasochłonność na etapie budowy – dzięki zastosowaniu gotowych elementów i montażu na placu budowy zazwyczaj czas budowy domu modułowego to 3-4 miesiące.
  • Mniejsze zaangażowanie ze strony inwestora podczas budowy – technologia modułowa pozwala na rozwiązanie ewentualnych problemów konstrukcyjnych na wcześniejszym etapie. Dzięki czemu ewentualne pytania i wątpliwości, które występują zazwyczaj podczas montażu elementów konstrukcyjnych zostają rozwiązane w fabryce.
  • Możliwość wybudowania w standardzie domu pasywnego oraz energooszczędnego– budowa domu w technologii pasywnej pozwala zaoszczędzić na kosztach utrzymania obiektu nawet 60 procent w stosunku do domu murowanego o tej samej kubaturze.
  • Dowolność w rozpoczęciu inwestycji– dzięki wykorzystaniu gotowych elementów modułowych, pogoda nie ma wpływu na proces i czas prac. Budowy tradycyjnych obiektów murowanych nie powinno rozpoczynać się zimą, natomiast w przypadku budynków modułowych pora roku nie ma znaczenia.

Modułowa przyszłość

Rozwój budownictwa z wykorzystaniem modułowych elementów to bardzo duża oszczędność czasu. Możemy rozpocząć budowę obiektu w dowolnym czasie i o dowolnej porze roku. Wybór tej metody pozwala na szybszą budowę oraz utrzymanie jej kosztów na porównywalnym poziomie, jak w przypadku tradycyjnych metod budowlanych.  Technologia budynków modułowych stwarza nieograniczone możliwości. Budynki, które powstają dzięki tym rozwiązaniu posiadają proste, modernistyczne formy. Dzięki temu wpisują się w kanony klasycznej, nowoczesnej i minimalistycznej architektury.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology