Jesteśmy na GMB plenderu

Czy ekologiczne domy szkieletowe zapewniają dobrą nośność?

budowa domu szkieletowego

Domy szkieletowe są obecnie jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań w nowoczesnym budownictwie. Są gwarancją solidności, szybkiego montażu, ale również funkcjonalności. Wiele osób zastanawia się jednak, czy zapewniają dostatecznie dobrą nośność.

Domy szkieletowe najczęściej budowane są z gotowych, drewnianych, elementów. Z tego powodu niektórzy martwią się, czy budynek przetrwa silne wiatry i inne, ekstremalne warunki pogodowe. Na nośność, a tym samym wytrzymałość budynku, w ogromnej mierze wpływa właśnie jakość wykorzystywanego drewna. Wykonuje się z niego ściany nośne, których zadaniem jest przenoszenie obciążeń z dachu, stropu i innych, wyżej położonych części budynku.

Konstrukcja nośna domów szkieletowych jest jednocześnie trwała i dość elastyczna. W przeciwieństwie do obiektów murowanych nie opiera się sztywno naporowi, jaki wywiera na nią wiatr. Oznacza to, że budynki szkieletowe są w mniejszym stopniu narażone na zerwanie dachu. Budowa domu szkieletowego, oferowana przez naszą firmę, jest więc inwestycją na długie lata.

Z czego wynika ekologia domów szkieletowych?

Domy ekologiczne z zasady mają być przyjazne dla człowieka oraz środowiska naturalnego. Jedną z ich najważniejszych cech są materiały, które wykorzystuje się do budowy. Najczęściej są to naturalne, drewniane prefabrykaty, które produkuje się i obrabia z poszanowaniem otoczenia. Warto wspomnieć, że drewno oraz zawarte w nim żywice i olejki eteryczne znacząco poprawiają domowy mikroklimat. Przyczyniają się do dobrego samopoczucia i zdrowia mieszkańców.

Kolejną, ważną kwestią jest energooszczędność domów ekologicznych. Powinno się w nich wykorzystywać innowacyjne sposoby pozyskania prądu, takie jak panele fotowoltaiczne. Dodatkowo domy ekologiczne wyróżniają się bardzo dobrą izolacją termiczną, dzięki czemu nie ucieka z nich cenne ciepło. Budynki szkieletowe spełniają wszystkie, wymienione warunki, są również niezwykle wytrzymałe i trwałe, dlatego coraz częściej podaje się je jako najlepszy przykład nowoczesnego budownictwa.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology