Jesteśmy na GMB plenderu

Skąd wzięła się moda na budownictwo energooszczędne?

budownictwo energooszczedne

Działania na rzecz ochrony środowiska są obecnie codziennością we wszystkich dziedzinach życia. Wyjątku nie stanowi branża budowlana, w której coraz większą wagę przykłada się do nowoczesnych, energooszczędnych domów.

Moda na budownictwo energooszczędne bierze się przede wszystkim z korzyści finansowych. Tego typu domy, choć nieco droższe w stawianiu, w późniejszej eksploatacji przynoszą duże oszczędności. Wyróżniają się minimalnym zapotrzebowaniem na energię, co wynika z ograniczania strat ciepła. Dzięki temu mieszkańcy ponoszą o wiele mniejsze kości ogrzewania i klimatyzacji.

Aktualnie budownictwo energooszczędne w dużej mierze wymuszają przepisy prawne. Co kilka lat prawo budowlane uściśla wymogi zapotrzebowania na energię nieodnawialną i współczynnik przewodzenia ciepła. Już w roku 2021 wejdą w życie normy, które mówią, że zgodnie z prawem będzie można wybudować już tylko energooszczędny dom. Tego typu budynki, jak również pasywne i ekologiczne, to domena naszego przedsiębiorstwa. Bez wątpienia budownictwo energooszczędne stało się popularne dzięki zmieniającej się mentalności społeczeństwa.

Jak rozpoznać, że dom jest energooszczędny?

Nasza firma proponuje domy wykonane w dużej mierze z prefabrykatów. Oznacza to, że większość prac budowlanych odbywa się w naszym zakładzie. Domy energooszczędne wyróżniają się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię. Dzięki temu zawsze panuje w nich optymalna temperatura bez konieczności dodatkowego ogrzewania lub chłodzenia.

Budynki energooszczędne osiągają swoje cechy przede wszystkim dzięki doskonałej izolacji. Do ich ocieplenia wykorzystuje się wełnę mineralną, obecnie najbardziej szczelny materiał. Dodatkowo specjaliści izolują wszelkie przerwy pomiędzy elementami ścian. Ogromne znaczenie mają również szczelne okna, drzwi i wydajny system wentylacji. Dom energooszczędny to taki, w którym nie ma mostków termicznych, przez które ucieka ciepła. Tego typu budynki zazwyczaj są niewielkie, projektowane na planie prostokąta. Można w nich znaleźć jednospadowy dach i inteligentny rozkład pomieszczeń.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology