Jesteśmy na GMB plenderu

Czy domy ekologiczne mają dobrą izolację akustyczną?

domy ekologiczne

Domy ekologiczne to takie, które w dużej części wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Ich przetwarzanie nie wymaga dużych nakładów energii, a eksploatacja pozwala na oszczędności związane z pozyskiwaniem prądu.

Wiele osób martwi się, że lekka konstrukcja ekologicznego domu sprawia, że do budynku będzie docierać nadmierny hałas. Okazuje się, że w domach ekologicznych może być bardzo cicho i komfortowo. Izolację akustyczną tworzy się równocześnie z ociepleniem domu, czyli przy pomocy styropianu lub wełny mineralnej.

W domach szkieletowych dokładnie uszczelnia się również przestrzeń między belkami a płytami konstrukcyjnymi. Oznacza to, że z budynku ekologicznego nie tylko nie ucieka ciepło, ale również nie dociera hałas z zewnątrz. Dodatkowo panele z wełny montuje się na stropie budynku, co zwiększa komfort akustyczny podczas chodzenia.

W jaki sposób można zadbać o wyciszenie domu ekologicznego?

Komfort akustyczny w budynku można zapewnić również przez inne, inteligentne rozwiązania. Domy ekologiczne, które są specjalnością naszej firmy, wyróżniają się świetną izolacją dźwiękową oraz termiczną.

O komfort mieszkańców należy zadbać już podczas planowania rozkładu pomieszczeń. Najważniejsza zasada mówi, aby pokoje, które są źródłem najbardziej intensywnego hałasu, znalazły się na obrzeżach budynku. Odseparowanie pomieszczeń, takich jak salon lub pokój dziecięcy sprawią, że w całym domu będzie cicho i spokojnie. Na poprawienie komfortu akustycznego może wpłynąć również rozmieszczenie gniazdek i puszek elektrycznych. Te nie powinny znajdować się naprzeciwko siebie na jednej ścianie. Warto oddalić je od siebie o co najmniej pół metra.

Ogromny wpływ na izolację akustyczną domu mają szczelne okna oraz drzwi. Dodatkowym sposobem mogą być dobrze dobrane rolety okienne. Nie można zapomnieć również o tradycyjnych, a zarazem praktycznych rozwiązaniach. Od wielu lat w celu wyciszenia domu wykorzystuje się miękkie, pluszowe elementy wystroju. Mogą to być puszyste dywany, poduszki i sofy. Takie produkty nie tylko skutecznie tłumią hałas, ale również pięknie wyglądają.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology