Jesteśmy na GMB plenderu

Wełna Celulozowa jako ekologiczne ocieplenie budynku

Wełna celulozowa jest to materiał budowlany zawierający głównie celulozę, przeznaczony do wykonywania izolacji termicznych. Produkowana jest z makulatury gazetowej, z której uzyskuje się włókna. Impregnowane są związkami boru, dzięki czemu powstrzymują rozwój pleśni i grzybów. Włókna odprowadzają wilgoć z warstwy izolacyjnej, oraz są odporne biologicznie. Nie zalegają się w nich gryzonie i insekty. W upalne dni doskonale kumuluje ciepło i opóźnia jego oddawanie do otoczenia, zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń.

To również doskonały izolator akustyczny, ponieważ pochłania dźwięk. Termoizolacja z włókien celulozowych może być wdmuchiwana w przestrzeń dachów, stropodachów, stropów, ścian i podłóg. W trakcie aplikacji włókna mieszają

się z powietrzem wewnątrz maszyny wdmuchującej, następnie wdmuchiwane są otworami w ściany oraz pustki dachowe czy podłogowe. Celuloza jest paroprzepuszczalna, a jednocześnie nie wymaga stosowania paroizolacji.

Oznacza to, że można projektować i wykonywać przegrody ,,oddychające”, stwarzając odpowiedni mikroklimat we wnętrzu swojego wymarzonego domu.

Główne zalety włókien naturalnych:

  • wytrzymałość na wysoką temperaturę
  • odporność na czynniki chemiczne
  • doskonałe właściwości termoizolacyjne
  • doskonałe właściwości dźwiękochłonne
  • duża higroskopijność

wełna celulozowa

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
arrow-white-form

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 
Andrzej Dytewski

603 066 112

technology